23. září 2023

Redakce

Dvořák: ˝Musíme se vyvarovat ztrát a komunikace s rozhodčími˝

Před nedělním utkáním s Pardubicemi jsme vyzpovídali našeho rozehrávače Tomáše Dvořáka, abychom se dozvěděli, jak se tým připravuje na tento první domácí zápas. Tomáš nám prozradil něco o strategii, se kterou chtějí na Pardubice vyzrát, a také řekl, jaká jsou jeho očekávání před zápasem proti jeho bývalým spoluhráčům.

Předzápasový rozhovor s Tomášem Dvořákem

Tomáši první otázkou ještě zabrousím více do historie. V minulé sezóně jste bohužel v Hradci nedokázali udržet nejvyšší soutěž. Jaká byla v létě vyhlídka o tvém dalším působení v Královských sokolech? Popř. měl jsi nějaké nabídky odjinud?

Nějaké nabídky tam byly, rozhodl jsem se ale zůstat v Hradci a pokračovat zde ve studiu a pokusit se dostat Hradec zpátky do nejvyšší soutěže.

Jaký, si myslíš, že se vám před sezónou podařilo složit tým pro první ligu? Jakou předpokládáš, že budeš mít roli?

Na první ligu máme velice zkušený tým, což nám ukázal například přípravný zápas s Kolínem, který byl velmi vyrovnaný. Co se týče mé role v týmu. Budu dělat vše co bude potřeba, aby se vyhrávalo.

Nyní vás čeká druhý zápas sezony, a to doma proti Pardubicím, kde ty si odehrál většinu tvé kariéry, v čem bude tento zápas pro tebe jiný?

Tak s většinou kluků jsem vyrůstal a mám tam stále spoustu kamarádu, takže to pro mě bude taková zdravá výzva je porazit.

První zápas v Opavě vám sice nevyšel, ale jaká pozitiva si budete muset přenést do domácího utkání proti Pardubicím?

Moc pozitiv v zápase s Opavou nebylo. Bylo to pro nás jakési probuzení. Přestože máme zkušený tým, nebude v první lize snadné vyhrávat.

Na co si naopak budete muset dát pozor a čeho se vyvarovat?

Musíme se vyvarovat přílišných ztrát a zbytečné komunikace s rozhodčími.

Co bude podle tebe vaše hlavní zbraň?

I když se to v našem prvním zápase nedařilo, troufnu si říct že naše hra rychle dopředu a zkušenosti na všech pozicích budou rozhodující.

Co bys vzkázal fanouškům a jak bys je pozval na nedělní derby?

Těšíme se na vás. Uděláme všechno pro to, aby jste se vraceli a podporovali hradecký basketbal. Toto derby určitě bude mít co nabídnout!

Královští sokoli vs. BK VIVIDBOOKS Pardubice

24.9. od 17:30

Sportovní hala Třebeš