17. září 2023

Jan Zadražil

V prvním hracím víkendu vlétly do akce kategorie U14, U17 a U17B

Začala nám také mládežnická sezóna a na úvod bereme dvě vítězství, avšak také tři porážky. Níže malé postřehy všech trenérů.
U14
Sobota 16.9.Královští sokoli vs. Tygři Praha22:113
Neděle 17.9.Sokol Vyšehrad vs. Královští sokoli11:91


Komentář trenéra Honzy Beránka:

,,Odehráli jsme dvě úplně odlišná utkání, v sobotním utkání nás Tygři Praha jednoznačně přehráli úplně ve všem. Velkým pozitivem je bojovnost a energie s jakou naši hráči pojali sobotní i nedělní utkání proti Sokolu Vyšehrad, které se odehrávalo v úplně jiném duchu. Nedělní utkání bylo zcela v naší režii od začátku do konce. Dominance byla zjevná především v obranné činnosti, kde naši hráči předvedli úctyhodný výkon. Klukům patří veliká pochvala! Jen tak dál borci."

U17
Sobota 16.9.BC Vysočina vs. Královští sokoli98:76
Neděle 17.9.BK VLCI Žďár vs. Královští sokoli49:60


Komentář trenéra Martina Sýkory:

"V sobotním zápase kluci z Jihlavy byli vyspělejší, hráli kvalitní obranu, vlétli na nás, ale my jsme se toho nelekli. Začátek byl samozřejmě těžký, ale oklepali jsme se z toho a vyrovnali se jim agresivním útokem i obranou. Krok po kroku jsme stahovali, stále jsme byli nějakých -10 bodů. V jednu chvíli jsme stáhli i na pět, myslím, že jsme hráli stále o vítězství, i když tomu stav nenasvědčoval, ale poté se trochu projevila naše nevyspělost, ale zápas byl velmi dobrý a kvalitní a ukázali velký potenciál. V neděli to byla velmi vydřená výhra, ale to patří k basketu k mládežnických kategorií, protože nic není dopředu dáno. Velký klobouk dolů před klukama, jak spolu zabojovali, samozřejmě tato utkání, kdy není nic jasně daného, jsou pro kluky velmi k prospěchu. Kluci se teď poznávají touto ligou, je to pro ně nové, byly to první zápasy, naše práce pokračuje dál a těšíme se na další výzvy."

U17 B
Neděle 17.9.Královští sokoli vs. BK Loko Trutnov64:76


Komentář trenéra Ládi Půlpána:

"B tým U17 odehrál první soutěžní utkání doma s BK Loko Trutnov. Na obou týmech bylo znát, že se jedná o první utkání v sezóně. Počáteční nervozitu překonali hosté a ujali se vedení, které udrželi po zbytek utkání a zvítězili o 12 bodů. Našim hráčům určitě nechyběla bojovnost a na souhře budeme dále pracovat, věříme ve zlepšení."