O nás

Basketbalový oddíl Tělocvičné jednoty Sokol Hradec Králové Pražské Předměstí sahá svojí historií do roku 1924, kdy najdeme první zmínku o této krásné hře v Hradci Králové. Ve středověku byl Hradec Králové věnným městem českých královen. Naším nejsilnějším ekonomickým partnerem je Město Hradec Králové, proto od roku 2015 používáme název Královští sokoli, reprezentující nejen náš oddíl, ale i město ve kterém žijeme a sportujeme.

Oddíl basketbalu TJ Sokol HK PP – Královští sokoli zabezpečuje činnost od nejmladší kategorie U-11 po tým mužů. Domovským sídlem je sokolovna na Pražském předměstí, která ovšem svými parametry nevyhovuje podmínkám vrcholovému sportu. Proto jsme ve spolupráci s městem Hradec Králové využili možnosti sehrát většinu svých utkání ve Sportovní hale Třebeš, která v minulosti hostila ME basketbalu kategorie U-16. Největší pozornost přitahuje tým mužů, který od úspěšné baráže v sezóny 2017/2018 patří mezi extraligové týmy hrající Kooperativa Národní basketbalová liga (KNBL). Naším cílem je vrátit basketbal v Hradci Králové mezi prioritní sporty ve městě a to nejen v kategorii dospělých, ale i mládeže.

Klub si uvědomuje důležitost péče o mládež a investuje nemalé finanční prostředky do personálního a technického zabezpečení v této oblasti. Samotná výchova příštích členů dospělého týmu tkví v kvalitní práci a odpovídajícímu zázemí.

Divácká podpora je důležitá.